تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

ورزش و نقش مهم آن در تقویت و بهبود اخلاق ورزشکاران

   

   

  امروزه انجام حرکات ورزشی به عنوان یکی از بهترین راه های کسب سلامتی جسمی و روحی است .

   

   در این میان اخلاق و خلق و خوی شایسته نیز یکی از مهمترین مقوله های به دست آمده در ورزش است بدین گونه که فرد ورزشکار با انجام حرکات مهیج و نشاط آور ورزشی به یک آرامش روحی دست می یابد که این آرامش خود موجب بروز اخلاق و خلق و خوی نیکوی فرد در جامعه  می شود.

   

  ورزشکارانی که به مقوله اخلاق به صورت ویژه می پردازند مسلما از محبوبیت خوبی برخوردارهستند و جایگاه ارزشمندی در میان عموم مردم دارند و جامعه از این افراد به عنوان الگوهای ارزشی جامعه ورزش برای تربیت نسل جوان بهره خواهد برد.

   

  آنچه یک فرد ورزشکار باید همیشه مورد توجه قرار دهد این است که ورزش فقط بعد قهرمانی و مدال آوری ندارد اگر ورزشکاری مدال اور شود اما به بدگویی از او یاد کنند این ورزشکار نمی تواند الگویی ارزشی برای نسل عمده جامعه باشد.

   

   قهرمانان ورزشکار با حضور در میادین مختلف ورزشی در واقع پرچم دار فرهنگ و اخلاق کشور ما هستند و هر گونه بی اخلاقی و رفتار نا مناسب با توجه به اینکه تمام عملکرد آنها چه از نظر ورزشی و چه از نظر اخلاقی از دید عموم مردم می گذرد ، موجب ضایع شدن و بی فرهنگ و بی اخلاق نشان دادن نمایندگان کشور ما باشند.

   

  رعایت مسائل اخلاق و داشتن خلق و خوی نیکو از جمله مواردی است که نه تنها از سوی خالق هستی تایید شده است بلکه توسط بزرگان دین و جامعه بار ها و بارها تاکید شده است و مسلما در میان اقشار تاثیر گذار جامعه همچون ورزشکاران انتظار می رود که ورزشکاران ما با کسب مدال های قهرمانی متعدد بر این باور ارزشمند خود افزوده و از کم رنگ شدن ان جلوگیری نمایند.

   

  به نظر می رسد آنچه که امروزه به نحوه شایسته در دنیای ورزش باید به آن پرداخت بعد اخلاقی ورزش است که مسئولین ورزشی باید با برنامه ریزی صحیح و دقیق از ورود مسائل و مشکلات و معضلات اخلاقی به آن جلوگیری کنند تا جایی که اگر نام یک قهرمان بر زبان بیاید جامعه باید یک فرد با توانمندی جسمی و روحی بسیار بالا که مخزن تمام حسنات و اخلاق مداری ها است را تجسم کنند.

   

   


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ سه شنبه 17 فروردين 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 2 آبان 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :161576
 • بازدید امروز :114061
 • بازدید داخلی :8974
 • کاربران حاضر :158
 • رباتهای جستجوگر:335
 • همه حاضرین :493

تگ های برتر